Strona głównaMarketing internetowyOd czego zacząć pozycjonowanie stron?

Od czego zacząć pozycjonowanie stron?

Obecność firmy w Internecie to współcześnie absolutna podstawa jej istnienia w świecie. Samo posiadanie strony internetowej nigdy jednak nie okazuje się wystarczające – cóż bowiem z tego, że takową mamy, skoro nie trafiamy z nią do żadnych odbiorców? Właśnie dlatego warto zainwestować w jej promocję, czy to w sposób klasyczny, choć przestarzały i już coraz rzadziej wykorzystywany (na przykład rozdawanie ulotek), czy też w nowoczesnym, jak zwiększanie pozycji tej strony w wynikach wyszukiwarki internetowej.

Najpierw optymalizujmy!

Zanim jednak właściwie zabierzemy się do pozycjonowania strony internetowej musimy wiedzieć, że równie ważne jest zadbanie o to, jak ona wygląda. Mowa tutaj o dwóch podstawowych czynnikach: tak zwanym UX oraz właściwym kodzie strony. Jeżeli chodzi o UX to dotyczy on samego wyglądu strony z perspektywy użytkownika – tego, czy została ona zbudowana w czytelny, prosty do ogarnięcia dla ludzkiego oka sposób. Drugi element jest typowo techniczny i tyczy się struktury kodu. Ma on być czytelny i przejrzysty – nie ma znaczenia fakt, że użytkownik go nie widzi. Roboty wyszukujące, które przeglądają naszą stronę zazwyczaj w regularnych odstępach czasu biorą to pod uwagę. Zadbajmy również o poprawną strukturę samego kodu – niech będzie logiczna i spójna. Na samej górze zamieśćmy więc nagłówek, później kolejne sekcje odpowiadające za treść, a następnie stopkę. Główny artykuł na stronie podzielmy z kolei na nagłówki, przy czym ten najwyższy najlepiej niech zawiera ważne dla nas słowo kluczowe. To powinno się też przewijać w samej treści – nie róbmy jednak tego na siłę. Najlepiej jest wplatać je w sposób automatyczny, ale i taki, by użytkownik go po prostu nie zauważył. Same słowa kluczowe również powinny być odpowiednio dobrane, między innymi pod kątem tego, czy celujemy bardziej w marketing lokalny https://eurekamarketing.pl/pozycjonowanie-stron-zielona-gora/ czy też ogólnopolski https://eurekamarketing.pl/seo-pozycjonowanie-i-optymalizacja/.

Naturalnie rzecz biorąc stosowanie odpowiedniego kodu, jak również zadbanie o jego poprawną strukturę to zaledwie wstęp do właściwego pozycjonowania. Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie tego ogarnąć i poprawić tego, jak strona wygląda, powierzmy to profesjonalistom. Pamiętajmy przy tym, że jest to podstawa, która jest w stanie zwiększyć efektywność naszych późniejszych działań.

Podsumowanie

W bardzo złożonej branży, jaką zdecydowanie jest pozycjonowanie stron internetowych musimy pamiętać o tym, jak ważne jest nasze podejście do całego procesu. Decydując się na samodzielne działanie musimy zdawać sobie sprawę, że to nie jest takie proste i przed nami zapewne szereg różnego rodzaju szkoleń i kursów, które pomogą nam działać w tym samemu. Zlecając to z kolei firmie zewnętrznej, jak to robi większość osób skupionych na swoim biznesie, a pozycjonowanie traktujących jako usługę od podwykonawców, trzeba zdawać sobie sprawę, że nie jest to coś natychmiastowego ani po prostu produkt. Nie oczekujmy zatem natychmiastowych efektów, ciesząc się bardziej z powolnych, ale regularnych wzrostów pozycji naszej strony w wynikach wyszukiwania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne