Strona głównaTechnologieSystem obsługi magazynu – 5 funkcji, które warto poznać!

System obsługi magazynu – 5 funkcji, które warto poznać!

Zastanawiasz się nad wdrożeniem systemu obsługi magazynu? Sprawdź 5 praktycznych funkcji oprogramowania magazynowego WMS, z którymi prowadzenie firmy będzie jeszcze łatwiejsze!

Program magazynowy – co to jest?

Specjalistyczne oprogramowanie komputerowe dedykowane jest obecnie dla wielu firm. Wśród nich znajdują się te prowadzące własne magazyny. Oprogramowanie WMS, czyli Warehouse Management System znacznie usprawnia prowadzenie prac magazynowych w firmach w wielu branżach, dostarczając im zestaw pożytecznych narzędzi. Nowoczesny system obsługi magazynu może zaoferować wtedy wiele korzyści, między innymi oszczędzić czas, zmniejszyć niebezpieczeństwo błędów, przyspieszyć prowadzenie prac, a przez to zredukować koszty, zwiększyć konkurencyjność firmy i poprawić jej ogólne funkcjonowanie.

5 praktycznych funkcji systemów WMS

1. Automatyczne tworzenie dokumentów magazynowych Aby usprawnić prowadzenie magazynu, system WMS automatycznie generuje dokumenty magazynowe na podstawie wskazanych towarów oraz innych danych z list w bazach. Dzięki temu nie trzeba wypisywać ich samodzielnie. 2. Współpraca z kolektorami danych Za pomocą kolektorów danych można łatwo gromadzić i przesyłać informacje o towarach. Programy magazynowe jak LoMag oferują współpracę z kolektorami danych i aplikacjami na smartfony służącymi do skanowania kodów. 3. Tworzenie własnych alarmów Program magazynowy może informować o zbliżającym się wyczerpaniu zapasów, nieopłaconej fakturze oraz innych zdarzeniach predefiniowanych przez użytkownika. 4. Proste przygotowywanie etykiet Wspomniany wcześniej program LoMag oraz inne programy WMS pozwalają także na łatwe szykowanie etykiet na towary. Wyposażone są we własne edytory i współpracują z drukarkami etykiet. 5. Integracja ze sklepami internetowymi Program magazynowy przyda się również firmom prowadzącym handel online. Integracja ze sklepami internetowym i platformami aukcyjnymi pozwala na łatwe i szybkie zarządzanie sprzedażą.

Jak wybrać dobry program magazynowy?

Na rynku znajduje się obecnie szeroka gama programów magazynowych. Aby wybrać odpowiednie oprogramowanie, warto poświęcić czas na porównanie dostępnych w nich funkcji, a także uwzględnienie dodatkowych kwestii jak czas trwania licencji i pomocy technicznej, moduły czy integracje. Aby wybrać dobry system obsługi magazynu, można również pobrać jego wersję demo, która pozwala na przetestowanie jego funkcji na własnym komputerze bez ponoszenia żadnych kosztów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne