Strona głównaUncategorizedJak rolnicy mogą chronić uprawy przed zniszczeniem

Jak rolnicy mogą chronić uprawy przed zniszczeniem

Wielu rolników decyduje się na stosowanie chemikaliów, aby powstrzymać chwasty i szkodniki przed niszczeniem upraw i dodać więcej składników odżywczych do gleby.

Istnieją trzy różne rodzaje pestycydów; herbicydy, insektycydy i fungicydy. Wszystkie trzy pestycydy są używane do zabijania różnego rodzaju szkodników, które można znaleźć na farmie. Rolnicy, którzy podejmują decyzję o niestosowaniu sztucznych chemikaliów, nazywani są rolnikami ekologicznymi. Rośliny potrzebują wielu składników odżywczych, aby rosły zdrowo. Składniki takie jak węgiel, tlen i wodór, są zawsze dostępne dla roślin. Niestety, substancje odżywcze, których potrzebują rośliny, takie jak azot, fosfor i potas, mogą być niewystarczające.

Aby dostarczyć więcej tych składników odżywczych do gleby, wielu rolników stosuje nawozy.

Zastąpienie tych składników odżywczych z powrotem nawozami w glebie może pomóc w rozwoju rośliny, co następnie zwiększa plony w gospodarstwie. W ostatnich dziesięcioleciach rolnictwo bardzo się rozwinęło i potrzebujemy wszelkiej pomocy, jaką możemy uzyskać, aby kontynuować postęp w przyszłości. Ponieważ owady stanowią 3/4 wszystkich gatunków na ziemi, mogą stanowić duży problem na farmie. Owady, takie jak robaki i chrząszcze, mogą zainfekować uprawę i ją zniszczyć. Aby temu zapobiec, wielu rolników spryskuje swoje uprawy środkami owadobójczymi. Insektycydy są środkami ochrony roślin, które zabijają owady, które mogłyby zaszkodzić uprawie. Jednak największym problemem rolników jest skuteczne zwalczanie chwastów. Gdy chwasty prosowate rosną na polach uprawnych, mogą uszkodzić rośliny i zmniejszyć plony w gospodarstwie. Aby pozbyć się chwastów bez zabijania plonów, wielu rolników spryskuje swoje pola herbicydami. Wiele osób, w tym rolnicy, zastanawia się, jaki wpływ pestycydy wywierają na nasz ekosystem. Jeśli bardzo ostrożnie kontroluje się, gdzie rozpylane są te środki chemikalia i ilość oprysków, pestycydy i nawozy mogą być pomocne i bezpieczne w rolnictwie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne