Strona głównaBiznesDobieramy słuchawki do odbywania telekonferencji

Dobieramy słuchawki do odbywania telekonferencji

W dobie zmian, jakie dotknęły przede wszystkim sposobu pracy wielu osób, zmieniło się także podejście do wykorzystywanego sprzętu. Jakość rozmów oraz odbywanych wideokonferencji stała się priorytetem. Na co w takim razie zwracać szczególną uwagę przy wyborze słuchawek do telekonferencji i innych tego typu akcesoriów.

Wybór słuchawek do telekonferencji jest prosty?

Jeśli wiadomo, na jakie kwestie zwracać uwagę oraz jakich parametrów pilnować, wybór słuchawek do telekonferencji nie będzie zadaniem niemożliwym. Również w domowym zaciszu możemy wykorzystać do pracy słuchawki podobne do tych, jakich używają popularne agencje call center. W takich miejscach liczy się głównie jakość i odporność sprzętu, ale także redukcja hałasów dobiegających z zewnątrz. Także w domu taka funkcja może okazać się bardzo pomocną, jeśli w zaciszu czterech ścian dokazują dzieciaki, a po drugiej stronie monitora jest nasz szef. Także w domu, gdy chodzi o pracę zdalną, pojawiła się konieczność znalezienia sprzętu zapewniającego większą prywatność, niż mikrofon oferowany przez nasze biurowe komputery.

Słuchawki do telekonferencji – poszczególne elementy

Na dobre słuchawki do telekonferencji będzie się składać kilka podstawowych elementów. Zdecydowanie najważniejszy będzie sam mikrofon – im lepsze będzie miał parametry, tym lepszą jakość dźwięku otrzymamy. Szczególnie warto wziąć to pod uwagę, gdy w grę wchodzą telekonferencje z zagranicznymi klientami. Mikrofon powinien też bezwzględnie być wyposażony w możliwość zredukowania szumów z otoczenia, dzięki czemu dźwięk jest czysty, nie zniekształcony.

Do wyboru są dwie wersje słuchawek do telekonferencji: z wbudowanym mikrofonem lub z mikrofonem zamontowanym na specyficznym wysięgniku. Z wielu względów eksperci polecają to drugie rozwiązanie. Mikrofon powinien dawać możliwość regulacji wysokości, aby znajdował się bezpośrednio przed ustami, w odpowiedniej oczywiście odległości.

Jako rodzaj słuchawek do telekonferencji najlepiej jest wybierać modele zamknięte lub półotwarte, zamiast dousznych czy tzw. True Wireless. Są znacznie wygodniejsze, jeśli wziąć pod uwagę długie godziny spędzone z nimi na uszach, są też zwyczajnie lepsze zdrowotnie dla nas. Nie bez różnicy pozostają same materiały, z jakich słuchawki są zrobione – im wyższa ich jakość, tym dłuższa żywotność oraz przyjemniejsze użytkowanie. Wybierane słuchawki mogą być monofoniczne lub stereofoniczne. Do pracy zdalnej z własnego domu świetnie sprawdzą się słuchawki do telekonferencji w wersji stereo, ponieważ pozwolą lepiej skupić się na przeprowadzanej rozmowie.

W domu zawsze panuje zwykła, codzienna krzątanina, której szczególnie dzisiaj nie da się uniknąć. W redukcji wszystkich domowych odgłosów pomoże pasywny lub aktywny system redukcji hałasów. Najlepszy będzie w wersji aktywnej, jednak cenowo wychodzi on znacznie drożej, niż wersja pasywna. Jest za to niezwykle efektywny. Wybrać należy także sposób połączenia między słuchawkami, a komputerem: dostępne są modele bezprzewodowe, tradycyjne z wejściem jack oraz wersje z wejściem USB.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne