Strona głównaBiznesCzym charakteryzuje się wysokiej jakości obsługa informatyczna dla przedsiębiorstw?

Czym charakteryzuje się wysokiej jakości obsługa informatyczna dla przedsiębiorstw?

Powszechną praktyką na rynku usług IT jest zlecanie zadań firmie zewnętrznej. W wyniku czego na rynku jest wiele firm, które oferują szeroko pojętą obsługę informatyczną dla przedsiębiorstw. W niniejszym artykule próbujemy zastanowić się czym charakteryzuje się wysokiej jakości obsługa informatyczna dla przedsiębiorstw. Innymi słowy, odpowiadamy na pytanie – na co należy zwrócić uwagę poszukując obsługi informatycznej?

Sprawdź kompetencje firmy, z którą zamierzasz współpracować

Nie da się ukryć, że kluczowym aspektem są kompetencje firmy, z którą rozmawiamy.  Do innego dostawcy zwrócimy się, gdy potrzebujemy wsparcia w tworzeniu oprogramowania i do innego, gdy chodzi o serwis sprzętu komputerowego. Dlatego warto porozmawiać nie tylko ze sprzedawcą czy przedstawicielem handlowym, ale także ze specjalistami reprezentującymi daną firmę. Podstawą jest spojrzenie na referencje. Idealnie, gdy możesz porozmawiać nie tylko z firmą, z którą zamierzasz podjąć współprace, ale także z jej klientami (niektóre firmy informatyczne udostępniają taką możliwość, chociaż nie jest to powszechną praktyką).

Porównaj ofertę różnych dostawców

Jeśli chcesz wybrać najlepszą firmę oczywiście musisz patrzeń na jej kompetencje. Natomiast poza tym, warto zorientować się jak wyglądają stawki rynkowe za określone usługi (np. usługi IT Warszawa) i czym różni się oferta jednej firmy od drugiej. To stawia cię w mocniejszej pozycji negocjacyjnej i z reguły dobrze wpływa na ostateczny wybór.

Sprawdź zapisy w umowie (między innymi SLA)

Partnerska umowa, która opisuje obowiązki obydwu stron to podstawa do udanej współpracy. Mowa tutaj między innymi o zapisać SLA, które definiują jaki powinien być czas reakcji na zgłoszenie. Tego typu praktyka jest powszechna w umowach serwisowych odnoszących się do wsparcia użytkowników. Warto jednak zwrócić uwagę, że tak naprawdę harmonogram wykonania zadania albo określenie czasu reakcji to podstawa praktycznie przy każdej usłudze zlecanej zewnętrznej firmie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne