Strona głównaInformatykaMinimum Viable Product a software development. Co warto wiedzieć?

Minimum Viable Product a software development. Co warto wiedzieć?

Nie każdy w dzisiejszych czasach wie, czym w jest MVP development oraz jak wpływa na tworzenie aplikacji biznesowych. Firmy lub osoby decydujące się na stworzenie swojego oprogramowania powinny mieć na uwadze fakt, iż budowanie aplikacji webowych oraz mobilnych w dzisiejszych czasach odbywa się wyłącznie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Dzięki budowaniu minimum viable product można stworzyć w pełni funkcjonalną aplikację w czasie krótszym niż 3 tygodnie.

Budowanie aplikacji webowych i mobilnych a MVP

Jeśli chodzi o software development – agile MVP są głównym elementem metodyki zarządzania produktem. Zwinna metodyka zarządzania pozwala przede wszystkim na optymalizację procesów tworzenia aplikacji. Dzięki temu produkt można wdrożyć na rynek znacznie szybciej, edytować go nawet w finalnej wersji oraz szybko komunikować się pomiędzy osobami zajmującymi się tym samym projektem. Chcesz wiedzieć, co to znaczy MVP w praktyce? To po prostu mocno zminimalizowana wersja produktu, który posiada odpowiednie funkcje do przetestowania przez potencjalnych odbiorców.

Decydując się na MVP – minimum viable product można znacznie ograniczyć koszty budowania nowych aplikacji oraz oprogramowania, a także dopracować projekt do perfekcji, dzięki feedbackom użytkowników. MVP pozwala przede wszystkim na:

  • wysoki poziom skalowalności aplikacji,
  • szybki rozwój projektu,
  • ekspresowe wdrożenie aktualizacji i opcji testowania nowych funkcji,
  • maksimum bezpieczeństwa,
  • opcję rozszerzalności opcji,
  • możliwość stworzenia indywidualnej aplikacji dostępnej w prostej wersji do udostępnienia użytkownikom.

MVP Agile – sposób na stworzenie innowacyjnego produktu w IT

Chcesz wiedzieć, co to MVPAgile to pojęcie, które szczególnie powinno Cię zainteresować jeśli planujesz tworzenie minimalistycznych aplikacji MVP. Agile to nic innego, jak zwinne zarządzanie projektami oraz wytwarzanie aplikacji z opcją ich dalszych poprawek na podstawie korespondencji z potencjalnym odbiorcą. Developerzy mogą dopasowywać się do zmieniających wymagań projektowych właśnie poprzez metodykę uproszczonego działania MVP Agile. Taka kombinacja pozwala na tworzenie aplikacji w krótkim czasie, a także trudnych sytuacjach – np. kiedy brakuje Ci kadry specjalistów z zakresu programowania i projektowania.

Agile związane z minimum viable product udostępniają narzędzia i metodykę, która pozwala na zrównoważony software development. Dzięki temu komunikacja pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za dany projekt jest wręcz nienaganna. Popularne metody tworzenia aplikacji no code MVP sprawiają, że nawet właściciel produktu staje się jego integralną częścią, a raczej częścią zespołu tworzącego projekt.

Minimum Viable Product – zalety MVP w software developmencie

Jest wiele kwestii, jakie warto poruszyć w przypadku MVP. Startup, który decyduje się na wdrożenie nowego produktu na rynek nie wie, czy ten osiągnie sukces. Dzięki metodyce agile MVP oraz tworzeniu aplikacji no code możliwe jest jasne wyznaczenie kierunku rozwoju projektu oraz analiza tego, czy aplikacja sprawdza się u potencjalnych użytkowników. Przy pomocy MVP zbierzesz wszystkie niezbędne informacje zwrotne, które wykorzystasz w celu rozwoju konkretnego projektu. MVP development to oczywiście pewne koszty dla przedsiębiorstwa, ale warto je ponieść. To jeden etap prowadzący do stworzenia innowacyjnego produktu dopasowanego do potrzeb użytkownika. Finalnie korzystając z MVP startup jest w stanie zaoszczędzić sporo środków poprzez lepsze dopasowanie funkcji projektu do potrzeb potencjalnych odbiorców.

Podsumowując – minimalna wersja oprogramowania to świetna opcja dla każdego, kto pragnie wdrożyć na rynek nowy produkt z sukcesem i jednocześnie nieco ograniczyć koszty początkowe wynikające z ciągłych poprawek oprogramowania. Dzięki MVP odroczysz development mniej istotnych funkcji, czyli przyśpieszysz realizację prac oraz ograniczysz koszty – a przecież o to w tym wszystkim chodzi!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne