Strona głównaTechnologieSortownik optyczny - czym się charakteryzuje i jakie ma zastosowanie?

Sortownik optyczny – czym się charakteryzuje i jakie ma zastosowanie?

Sortowanie produktów według koloru, kształtu lub wielkości jest kluczowym elementem działalności wielu firm. Sortowanie obejmuje zazwyczaj ziarna i granulaty, takie jak zboża, rośliny strączkowe, orzechy, migdały, kukurydzę. Aby ten proces dawał zadowalające wyniki, warto wykorzystać specjalistyczną maszynę, która wyróżnia się najwyższą precyzją działania. Co to za urządzenie? Czym się charakteryzuje? Czy można je wykorzystać także w innych branżach?

Sortowanie optyczne – najwyższa jakość produktów

Sortownik optyczny pozwala na precyzyjne rozdzielenie produktów. To nowoczesne urządzenie działa na sensorach światła CCD i specjalnie dobranych soczewkach przemysłowych. Jego działanie jest bardzo precyzyjne. Pozwala bowiem na określenie nie tylko koloru ziarna, ale także jego kształtu czy wielkości. Zapewnia inteligentne sortowanie różnego rodzaju nasion, zapewniając najwyższą jakość i spełnienie wszystkich wymaganych norm.

Sortownik optyczny to znakomita alternatywa do sortowania ręcznego. Pozwala bowiem na bardzo szybkie wyeliminowanie chorych, zdeformowanych, zepsutych i uszkodzonych nasion i ziaren. Jego praca jest wydajna i daje znakomite rezultaty. Urządzenie jest nieocenionym pomocnikiem nie tylko w branży spożywczej.

Idealny do różnych zastosowań

Sortownik optyczny oferuje optyczne sortowanie nasion, co jest ogromnym udogodnieniem w pracy firm, zajmujących się przetwórstwem spożywczym. Urządzenie znakomicie się sprawdzi w takich miejscach jak:

  • sortownie nasion,
  • zakłady produkujące pasze,
  • firmy produkujące suszone owoce i jagody,
  • gospodarstwa ogrodnicze i rolnicze.

Sortownik optyczny można wykorzystać także w innych gałęziach gospodarki. To idealne urządzenie do sortowania odpadów, wykrywania wadliwych leków czy do recyklingu tworzyw sztucznych. Sortownik optyczny kolorowego plastiku pozwala na automatyczny, dokładny i szybki recykling tworzyw sztucznych. Takie urządzenie umożliwia wykrycie i rozdzielenie kolorowych elementów tworzyw sztucznych.

Sortowanie optyczne oferuje wiele korzyści. Do najważniejszych należy oszczędność czasu, wysoka wydajność sortowania i najwyższa jakość segregacji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne