Strona głównaBiznesCo należy wiedzieć o drukarkach fiskalnych online?

Co należy wiedzieć o drukarkach fiskalnych online?

Kasy fiskalne online to urządzenia fiskalne, które wyróżniają się tym, że przesyłają dane do systemu CRK. W niniejszym artykule przedstawiamy na co zwrócić uwagę przechodząc na kasę fiskalną online.

CRK – Centralne Repozytorium Kas

Centralne Repozytorium Kas jest systemem informatycznym prowadzonym przez Krajową Administracje Skarbową. Jest to system utworzony w celu zebrania danych z kas i drukarek fiskalnych online. System zbiera między innymi dane o transakcjach, raportach oraz przeglądach technicznych.

Ministerstwo Finansów przesunęło terminy, które pozwalają na dalsze prowadzenie ewidencji przy użyciu tradycyjnych urządzeń. Dla niektórych podatników jest to 31 grudnia 2020, natomiast dla niektórych 30 czerwca 2021. To do której grupy należy przedsiębiorca zależy od specyfiki prowadzonej działalności. Na przykład firmy świadczące firmy związane z wyżywieniem muszą przejść na kasę online w terminie do 31 grudnia 2020. Natomiast dla przykładu zakłady fryzjerskie mają czas do czerwca 2021. O tym, do której grupy należy Twoja firma oraz jakie z tym wiążą się obowiązki najlepiej dowiedzieć się ze stron rządowych.

Przejście na kasę fiskalną online

Przechodząc na kasę fiskalną online należy zadbać o to, żeby kasa miała stały dostęp do sieci teleinformatycznej. Wbrew pozorom raczej nie powinien to być problem, gdyż kasy łączą się z Internetem korzystając z różnych technologii – LAN, Wi-Fi lub sieć GSM.

Wielu przedsiębiorców obawia się, że w przejściu na kasy online przeszkodą będą skomplikowane szkolenia. Oczywiście szkolenie z podstawowej obsługi nowej kasy jest mile widziane, ale zdecydowanie nie jest to wiele więcej niż standardowe szkolenie z tradycyjnej kasy. Obsługa kasy online jest bardzo podobna do obsługi tradycyjnego urządzenia. Przesłanie informacji o transakcji do CRK, odbywa się automatycznie, w związku z czym na sprzedawcy nie ciążą dodatkowe obowiązki podczas wystawiania paragonu.

Zdecydowanie nie warto czekać z zakupem drukarki fiskalnej do ostatniej chwili. Trzeba zarezerwować sobie trochę czasu na uruchomienie, skonfigurowanie i poznanie obsługi urządzenia, Dlatego powinniśmy zainteresować się tym zagadnieniem zanim jeszcze terminy nałożone przez ustawodawcę nie zaczną nas kolokwialnie mówiąc poganiać. Przykładowe drukarki fiskalne online są dostępne na https://firmamonkiewicz.pl/kategoria-produktu/drukarki-fiskalne-online/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne