Strona głównaInformatykaWysokiej jakości zamienniki zasilaczy do laptopów.

Wysokiej jakości zamienniki zasilaczy do laptopów.

Po kilku latach użytkowania laptopa niemal każdy z nas zmierzył się z problemem słabej baterii. Z czego wynika ten problem? Czy warto zainwestować w oryginalną baterię czy może wysokiej jakości zamiennik powinien wystarczyć?

Główną przyczyną problemów z baterią w laptopach jest tzw. efekt pamięci. Jest to zespół zjawisk, które występują w akumulatorach niklowo-kadmowych (Ni-Cd) oraz niklowo-metalowo-wodorkowych (Ni-MH). Efekt pamięci to obniżenie napięcia wskutek wielokrotnego ładowania akumulatora. Wbrew pozorom wielokrotne naładowanie akumulatora nie musi wcale oznaczać częstego ładowania baterii do pełna, gdyż bateria jest stale ładowana gdy laptop jest podłączony do zasilania. Dlatego tak ważne jest odłączenie baterii od sprzętu, podczas gdy laptop jest długotrwale podłączony do stałego źródła zasilania.

Jakie jest rozwiązanie tego problemu? Niestety renowacja baterii jak powszechnie wiadomo nie bardzo ma sens, dlatego zaleca się po prostu zakupić nowy akumulator. Główną zaletą zakupu zamiennika jest jak powszechnie wiadomo znacznie niższa cena w stosunku do oryginalnej jednostki. Jednak zalet takiego rozwiązania jest znacznie więcej!

Po pierwsze rynek zamienników działa bardzo prężnie, dzięki czemu można idealnie dopasować baterie do naszych potrzeb. Ciekawym pomysłem jest zakup baterii o większej pojemności niż oryginalna. Dzięki takiemu zakupowi możemy korzystać z laptopa przez dłuższy czas niż proponuje producent.

Po drugie, zakup zamiennika często bywa dużo szybszy niż zakup oryginału. Na rynku jest wiele firm, które specjalizują się w zakupie zamienników. Natomiast w przypadku chęci zakupu oryginalnej jednostki może wystąpić potrzeba bezpośredniego skontaktowania się z producentem. W szczególności problem ten występuje gdy mówimy o zakupie baterii do starszych jednostek. Często przestają być produkowane i po prostu ciężko jest znaleźć oryginalną baterię na rynku. Bardzo duży wybór baterii wysokiej jakości znajdziecie Państwo na:  https://seltrade.pl/akcesoria-do-laptopow-i-komputerow-baterie-zasilacze-klawiatury-kable-gniazda-zasilania-przejsciowki-pokrowce-i-inne/zasilacze

Dlaczego jeszcze warto kupić zamiennik? Naszym zdaniem jest to dobry zakup nawet wtedy gdy nasza oryginalna bateria wciąż działa całkiem nieźle. Mając zamiennik w torbie od laptopa możemy w dowolnej chwili wymienić baterię na nową, jednocześnie znacznie wydłużając czas pracy na baterii. Z pewnością jest to pomysł, który doceni każdy kto korzysta z laptopa z daleka od gniazdka.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne