Strona głównaTechnologie3 zalety Internetu Rzeczy

3 zalety Internetu Rzeczy

Internet Rzeczy (en. Internet of Things) rozwija się z niemalejącą dynamiką. Choć sama technologia znana jest już od długiego czasu, a na jej temat można znaleźć naprawdę wiele publikacji, to IoT cieszy się popularnością na poziomie porównywalnym z rzeczywistością rozszerzoną i sztuczną inteligencją.

Poznaj 3 silne zalety Internetu Rzeczy.

  1. Ogólnodostępność danych

Każda firma, chcąca podążać za zmieniającą się i rozwijającą rzeczywistością, a co za tym idzie – wdrażać w swoich strukturach nowe technologie wie, jak istotny jest dostęp do danych w możliwie najkrótszym czasie. Najlepiej, jeśli dostęp ten jest możliwy w czasie rzeczywistym.

Inwestycja w rozwiązania typu SCADA i zaawansowane oprogramowania na zamówienie dodatkowo wzbogacone o IoT dają takie możliwości.

Podstawową korzyścią płynącą z implementacji powyższych systemów jest dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możliwy jest bieżący monitoring oraz analiza. Wszystko to dzięki tzw. analytics engines pozwalającego na gromadzenie informacji i monitoring wybranych zasobów „tu i teraz”.

  1. Perspektywa rozwoju biznesu

Mimo, że wciąż wielu przedsiębiorców podchodzi z dystansem do wdrażania nowych technologii we własnych strukturach, to trend wzrostowy jest coraz bardziej widoczny. Ułatwia to z całą pewnością ukierunkowanie firm programistycznych, stawiających na najnowocześniejsze systemy i oferujące zaawansowane rozwiązania informatyczne.

Transformacja cyfrowa, zwana też postcyfryzacją, ma na celu zwiększenie płynności w przetwarzaniu danych i gromadzeniu ich poprzez wdrażanie zaawansowanych i odpowiednich do tego algorytmów. Taki kierunek rozwoju pozwala przedsiębiorcom reagować na potrzeby klientów szybciej i skuteczniej w oparciu o rzetelne informacje.

IoT jest więc perspektywą dla podniesienia rentowności i efektywności w firmie, a dla software house świadczących usługi rozszerzone o tę technologię szansą na poszerzenie zakresu dostarczanych produktów i świadczonych usług.

  1. Zwiększenie bezpieczeństwa i produktywności przedsiębiorstwa

W jaki sposób IoT może zwiększyć dotychczasową produktywność pracowników? Przede wszystkim dzięki częściowej lub całkowitej automatyzacji strategicznych procesów analitycznych, które pozostawały w sferze analogowej.

Wprowadzenie do struktur technologii Internetu Rzeczy poprawi też bezpieczeństwo wykonywanej pracy, zwłaszcza w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Sprzęt wykorzystujący IoT komunikuje się z nami, np. w porę ostrzegając o ryzyku wystąpienia awarii lub konieczności wykonania przeglądu czy wymiany części.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne