Strona głównaUncategorizedW jaki sposób drony ułatwiają nam życie?

W jaki sposób drony ułatwiają nam życie?

Na przestrzeni wielu lat drony przeszły bardzo ciekawą ewolucje nie tylko związaną z zewnętrznym wyglądem i coraz to nowszymi elementami budowy, ale również z wykonywaniem rozmaitych zadań. Na początku używało się ich tylko do wojskowych rekonesansów na terenach wroga. Teraz mamy do czynienia z maszynami, które nie tylko mogą służyć do robienia zdjęć i filmów, co znajduje szerokie zastosowanie w wielu aspektach życia, ale również mogą zostać wykorzystane do celów hobbystycznych. Widełki cenowe bezzałogowych maszyn latających są bardzo duże, gdyż wpływają na nie rozmaite parametry techniczne, na przykład zasięg sterowania, czas pracy, maksymalny udźwig, stabilizacja i kontrola lotu oraz same przeznaczenie. W związku ze zwiększającą się popularnością dronów, warto im się bliżej przyjrzeć.

Do czego używane są drony?

Jednym z zastosowań bezzałogowych maszyn latających jest kinematografia. Można dzięki nim uchwycić momenty z efektownych pościgów lub scen kaskaderskich z lotu ptaka bez wykorzystania bardziej kosztownych i ryzykownych rozwiązań jak np. filmowanie z helikoptera. Kierowanie dronem jest łatwe, dzięki czemu można nim umiejętnie manewrować nawet w trudno dostępnych miejscach. Drony, które są stworzone do celów kinematograficznych, posiadają uchwyty do zamocowania specjalistycznego sprzętu do wykonywania ujęć najwyższej jakości i rozdzielczości.

Funkcjonalność tych maszyn wzbogacona wykrywaczem metali lub promieniowaniem podczerwieni rokuje na przyszłość działań prewencyjnych. Tropienie i ściganie przestępców, monitorowanie protestów ulicznych, namierzanie nielegalnych składowisk broni lub narkotyków, odnajdywanie i neutralizowanie zorganizowanych grup przestępczych – to tylko niektóre zastosowania tego urządzenia. Natomiast policjanci pracujący w drogówce mogliby używać dronów do wyłapywania piratów drogowych lub śledzenia skradzionych pojazdów.

Drony zrewolucjonizowały również jakość transmisji ważnych wydarzeń sportowych. Oglądając finałowe rozgrywki piłki nożnej, operator kamery za pomocą bezzałogowej maszyny latającej pokazuje obraz całego stadionu z wysokiego pułapu, co z pewnością uatrakcyjnia spektakl takiego widowiska. Zapierające dech w piersiach ujęcia można wykonać tym sposobem na potrzeby sportów ekstremalnych jak np. motocross lub kolarstwo górskie.

Ile pieniędzy należy wydać na kupno dronu?

Ceny dronów dla osób zaczynających przygodę z bezzałogowym lataniem i nie oczekujących spektakularnych wrażeń zadowolą się maszyną do kilkuset złotych. Jej możliwości są mocno ograniczone, gdyż taki dron posiada miejsce na zamontowanie tylko małej kamerki, a zasięg sterowania jest bardzo krótki. Jeśli komuś zależy na zwiększeniu jakości filmowania, a co za tym idzie, prowadzenia transmisji za pomocą większej kamery oraz na szerszym promieniu zasięgu sterowania, powinien przygotować się na wydatek do kilku tysięcy złotych. Dla osób gotowych wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych, istnieje możliwość kupna specjalistycznego dronu o zasięgu do kilkunastu kilometrów, systemem ostrzegania o zbliżających się przeszkodach i umiejętnością powrotu do miejsca startu po utracie połączenia. W takim budżecie można kupić drony na potrzeby kinematografii, tworzenia panoram miast lub na potrzeby rolnicze do uprawy pól.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne