Strona głównaInformatykaJak szybka powinna być strona internetowa?

Jak szybka powinna być strona internetowa?

Szybkość strony internetowej zazwyczaj sprawdzamy za pomocą odpowiednich narzędzi takich jak Google PageSpeed Insights lub GTmetrix. Czy strona powinna mieć 100 punktów w Google Page Speed Insight? Jeśli nie, to jaki wynika jest wystarczający? Na co w szczególności warto zwrócić uwagę podczas optymalizacji szybkości strony internetowej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. 

Jak interpretować wyniki w Google PageSpeed Insights

Jeśli wynik Twojej strony internetowej w Google PageSpeed Insights wynosi co najmniej 90 punktów to możesz być pewny, że wszystko jest w najlepszym porządku. Jeśli natomiast wynik jest zaznaczony kolorem pomarańczowym (50-89 punktów) lub czerwonym (0-49 punktów) to należy wiedzieć, ze pewne elementy są do poprawy.

Naszym zdaniem nie należy przesadzać z analizą strony jedynie pod katem tego wskaźnika, bo wyniki w okolicach 60-80 punktów osiągają naprawdę dobre strony internetowe, które działają bardzo szybko i znakomicie się pozycjonują w wyszukiwarce.

Co należy zrobić, żeby poprawić szybkość strony?

Najprostszym działaniem jakie można podjąć jest optymalizacja grafik. Wbrew pozorom zbyt ciężkie obrazki to dosyć powszechny problem jaki można zauważyć na wielu stronach internetowych. Dlatego jeśli widzisz, że niektóre grafiki można zoptymalizować to od tego należy zacząć.

Po drugie, trzeba unikać ciężkiego kodu. Warto zadbać o to, żeby na stronie nie było zbyt wielu rozwiązań opartych o JavaScript.  Ponadto, trzeba uważać na kod CSS. Jeśli jakaś część kodu jest nieużywana to lepiej, gdy będzie usunięta lub zoptymalizowana, bo akurat ten typ kodu potrafi wyraźnie wpływać na kwestie wydajnościowe. Warto także ograniczyć zasoby blokujące rendowanie.

Optymalizując czas ładowania strony trzeba także zwrócić uwagę na szybkość serwera. Czasami nawet najszybsza strona internetowa nie rozwinie swoich skrzydeł, jeśli jest ograniczona przez problemy z szybkością hostingu.

Ponadto, nawet gdy już osiągniemy upragnioną szybkość trzeba cały czas monitorować czy wydajność i szybkość nie spada. Do tego celu pomocne może być narzędzie pinugs.cloud.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne