Strona głównaMarketing internetowyUmiejscowienie reklam AdSense

Umiejscowienie reklam AdSense

Po podjęciu decyzji o korzystaniu z Google Adsense musisz zastanowić się, gdzie umieścić reklamy na swoich stronach. Podobnie jak w przypadku nieruchomości, wszystko zależy od lokalizacji, lokalizacji, lokalizacji.

Umieszczenie reklam AdSense – Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Po pierwsze, nie zarobisz 500 000 zł rocznie w Google Adsense, jeśli masz jedną stronę z 30 osobami odwiedzającą ją dziennie. Ludzie oferujący e-booki i członkinie w tym celu są pełni … rzeczy. Google Adsense to program, który tworzy się z biegiem czasu lub jeśli masz dużo odwiedzających lub witryn. Teraz, gdy rozpętałem twoją bańkę, pozwól, że dam radę na temat sposobów, jak dobrze radzić sobie z Google Adsense.

Najważniejszym krokiem do zarabiania pieniędzy w AdSense jest lokalizacja reklam. Większość ludzi umieszcza je w prawej kolumnie lub u góry. To podejście jest martwe z powodu czegoś znanego jako ślepota reklamowa. Ślepota Ad występuje wtedy, gdy w kółko patrzysz na ten sam format. W przypadku sieci większość ludzi nieświadomie odfiltrowuje reklamy na górze, prawej kolumnie i na dole strony. Po obejrzeniu setek stron i wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach wiedzą, że te ogłoszenia są reklamami. Ty, mój przyjacielu, musisz unikać ślepoty reklamowej.

Najlepszym sposobem na uniknięcie ślepoty jest umieszczanie reklam w nieoczekiwanych miejscach. W takim przypadku chcesz umieścić je między akapitami tekstu w witrynie. Niewiele stron z tego powodu, co jest dość zaskakujące. To miejsce docelowe idealnie nadaje się do maksymalizacji kliknięć, ponieważ znajduje się w naturalnym strumieniu tekstu. Czytelnicy nieuchronnie przeczytają reklamy tekstowe i klikną cokolwiek, co mogą być zainteresowani. Wniosek ten jest również poparty faktem, że ludzie nie czytają całego artykułu lub strony na stronie. Zwykle robią to tylko od 50 do 80 procent, ponieważ dowiadują się, czego chcą. Jeśli umieścisz reklamy u dołu strony, nigdy ich nie zobaczą.

Drugim największym problemem jest rodzaj i kolor reklam. Po pierwsze, jeśli to możliwe, staraj się trzymać reklam z linkami tekstowymi. Nikt nie klika bannerów, ponieważ obawiają się wpadnięcia w piekło. Jeśli chodzi o kolor, niektórzy uważają, że Twoje reklamy powinny się wyróżniać, podczas gdy inni uważają, że powinny się wmieszać. Osobiście jestem z mieszanką w grupie. Próbuję dopasować moje reklamy do ogólnego koloru witryny i wygląda na to, że działa całkiem dobrze.

Dodanie Adsense do swojej witryny jest proste, ale powinno się to odbyć z pewną myślą. Unikaj górnej, dolnej i prawej kolumny stron. Spróbuj umieścić skrypt java pomiędzy akapitami tekstu i eksperymentuj z różnymi kolorami, aby zobaczyć, jak to działa. Docelowo znajdziesz rozwiązanie, które zwraca stałe współczynniki klikalności i generuje przychody miesiąc po miesiącu, rok po roku.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne