Strona głównaTechnologieKantor wirtualny bez rejestracji | Crypto-atm | Niezależny crypto-kantor

Kantor wirtualny bez rejestracji | Crypto-atm | Niezależny crypto-kantor

Kantor wirtualny bez rejestracji … crypto-atm

Crypto-kantory to jeden z najbezpieczniejszych i najwygodniejszych sposobów na szybkie pozyskanie kryptowaluty. Jednak wymagana rejestracja często bywa żmudnym i niewygodnym procesem, zwłaszcza dla osób, którym zależy na anonimowości. Jaki zatem jest tego powód i czy istnieje sposób na ominięcie tego wymogu podczas nabywania kryptowaluty?

Niezależność kryptowalut

Cała idea oraz fenomen wirtualnych walut polega w większości na jak najwyższym stopniu anonimowości, przy jednoczesnym zapewnieniu niezależności od wpływów zewnętrznych. Kryptowaluty powstały jako sposób na uniezależnienie transakcji pieniężnych od centralnych organów władzy, zewnętrznej kontroli oraz narzucanych sztucznie ograniczeń. Z tego właśnie powodu kryptowaluty w większości oparte są na technologii blockchain, która używa zasad kryptografii do zapisywania informacji w formie połączonych ze sobą bloków, zapisując je w Internecie. Korzysta przy tym z mocy obliczeniowej komputerów podłączonych do sieci, w ramach której dana waluta kryptograficzna funkcjonuje. Uniezależnia je to od pośredników i nadzorców, którzy mogliby utrudniać jej działanie, kontrolować użytkowników, narzucać dodatkowe opłaty i czerpać z nich zyski, utrudniając niezależny handel kryptowalutami.

Według pierwotnych założeń, kryptowaluty powinny być:

  • Kompletnie zdecentralizowane
  • Oparte na kryptografii
  • Anonimowe
  • W pełni cyfrowe

Choć powyższe cechy są bardzo ważne dla idei stojącej za koncepcją e-monet, to niestety niosą  ze sobą wiele ograniczeń, a nawet zagrożeń, które stają się coraz wyraźniejsze w miarę ich popularyzacji. Ze względu na słabą regulację, nacisk na anonimowość oraz ściśle cyfrowy charakter kryptowalut, ich rynek jest dość niestabilny i podatny na gwałtowne wahania. Z kolei miejsca, w których dokonuje się ich wymiany oraz przechowania mogą paść ofiarą ataku hackerskiego, który potrafi skazać użytkowników i właścicieli platform na bezpowrotną stratę kryptowalut o wartości wielu milionów dolarów.

Właśnie z tego powodu niektóre osoby lub zespoły odpowiedzialne za tworzenie e-monet czasem rezygnują ze ścisłego trzymania się wszystkich tych wartości w zamian za poprawę bezpieczeństwa czy funkcjonalności już podczas projektowania i tworzenia kryptowaluty. Zdarza się również, że powyższe atrybuty są ograniczane za pomocą dodatkowych metod i zabezpieczeń, które nie wynikają z charakteru samej monety. Do tej grupy zalicza się właśnie wymóg rejestracji.

Konieczność rejestracji

Nacisk na rejestrację oraz wieloetapową weryfikację jest częsty w przypadku kryptogiełdy. Platformy wymagają dwuetapowej rejestracji, włącznie z weryfikacją dokumentu tożsamości, aby zminimalizować ryzyko działań niepożądanych, łatwiej monitorować podejrzaną aktywność, oraz skuteczniej ją prześledzić w przypadku podejrzeń. Pozwala to uniknąć sytuacji, gdzie środki klientów i właścicieli przepadają bez śladu w wyniku kradzieży.

Niektórzy użytkownicy mogą nie być skłonni do poświęcenia swojej anonimowości, lub zwyczajnie nie mieć czasu lub ochoty na przechodzenie przez żmudny proces weryfikacji tylko po to, aby zdobyć kilka tokenów. Do potrzeb takich osób dostosowały się niektóre crypto-kantory online, które rezygnowały z wymogu rejestracji, a nawet z funkcji zakładania kont.

Crypto-kantor bez rejestracji

Niektóre serwisy wciąż będą żądać lub nalegać na założenie konta, często w celu prowadzenia statystyk oraz próby zyskania danych klientów, co jest znacznym naruszeniem anonimowości podczas handlu kryptowalutami bez rejestracji. Na szczęście wirtualne kantory są wystawione na znacznie mniejsze ryzyko ataków hackerskich, niż krypto-giełda, dlatego nie wszystkie wymagają długiego procesu weryfikacyjnego.

Krypto-kantorów online, które nie zakładają w żaden sposób założenia konta jest stosunkowo niewiele. Do tego dochodzą kryteria w rodzaju ułatwień, zabezpieczeń, oraz ilości oferowanych par fiat-krypto. W tych kategoriach szczególnie interesującym i zachęcającym kantorem kryptowalut jest Crypto-ATM.

https://www.youtube.com/watch?v=ZeK0UV9GXFA

Crypto-ATM … charakterystyka

Crypto-ATM rezygnuje z opcji rejestracji i koncentruje się na interesie swoich użytkowników poprzez zabezpieczenie transakcji. Aby skorzystać z wymiany wystarczy podać imię, nazwisko, numer telefonu, e-mail, oraz odpowiedni adres e-portfela, na który mają zostać przesłane jednostki.

Ponadto, ten krypto-kantor online oferuje duży wybór walut zarówno tradycyjnych, jak i kryptograficznych, na które składają się trzy waluty fiat oraz aż 8 różnych kryptowalut, od klasycznego Bitcoina, po Dash i TRON. Dzięki temu umożliwia on wymianę aż 24 par krypto-fiat. Sam proces zakupu e-monet jest bardzo sprawny, a nabyte w ten sposób jednostki trafiają na wskazany adres tuż po zaksięgowaniu wpłaty, nie więcej niż dwadzieścia minut od wykonania przelewu.

Crypto-ATM oferuje również wyjątkowe udogodnienia. Osoby początkujące mogą skorzystać z opcji utworzenia walleta przez platformę, na który następnie zostanie przesłana kupiona kryptowaluta. Przydatną funkcją jest również możliwość ustawienia najwyższego akceptowalnego wzrostu procentowego ceny nabywanej e-monety. Gwarantuje to, że użytkownik nie przepłaci za krypto w przypadku nagłego skoku ceny, co zdarza się na skłonnej do gwałtownych zmian kryptogiełdzie.

Sama strona kantoru jest przejrzysta i posiada czytelną tabelę cen, która jest odświeżana co 15 sekund, aby zapewnić użytkownikom jak najbardziej aktualne informacje. Crypto-ATM to idealna opcja dla osób na każdym poziomie wiedzy, dbających o swoją anonimowość oraz takich, które korzystają z wirtualnego kantoru sporadycznie. Dzięki temu na crypto-kantorze online bez rejestracji jednostki wybranych e-monet można zamówić w każdej chwili z zacisza własnego domu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne