Jak napisać CV?

Wielu z nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że mogą wystąpić błędy w CV. Często coś, co wydaje się nam dobre, jest bardzo rażącym błędem. W tym artykule dowiesz się, jak zapobiegać najczęstszym błędom w CV.

Pisanie dobrego CV to świetna sztuka. Istnieje wiele projektów, zasad lub wymagań dotyczących pisania tego dokumentu. Nigdy nie możemy być pewni, że nasza biografia jest dobrze skonstruowana, ale pisząc ją, możemy uniknąć wielu błędów. Co Ten artykuł dotyczy tego.

Napisać CV

Kiedy zaczynamy pisać CV, musimy pamiętać, że jest to dokument, który może nam pomóc lub uniemożliwić nam uzyskanie wymarzonej pracy. Jednak nasza biografia miała na celu uniknięcie tego w nim, rzeczy były nieistotne, takie jak przyznane. Stan zdrowia, liczba dzieci dorastających, zawód, współmałżonek itp. Bardzo często zdarza się, że umieszczamy te dane w Curriculum Vitae, chcąc uzyskać wiarygodność, ale pamiętaj, że nasz przyszły pracodawca zazwyczaj nie jest zainteresowany tą fazą, co jest naszym stan zdrowia i na pewno nie interesuje go, jaki zawód robi nasz partner. Jeśli pracodawca uważa, że takie informacje są ważne na późniejszym etapie, nie będzie problemu, który mamy w trakcie pisania wznowić żądanie.

Kolejnym może być nasza niezdolność do wyboru informacji. Piszemy o wszystkim od narodzin do teraźniejszości. Również tutaj nie zapominajmy, że nasi pracodawcy są najbardziej zainteresowani naszą: edukacją (mała wskazówka nie zawiera danych o tym, jak skończyła się szkoła podstawowa lub liceum, ponieważ jest to nieważne, chyba że był to profil szkoły przydatny w pracy), znajomość języka obcego języki, praktyka zawodowa itp. Jeśli chodzi o wybór informacji, warto zauważyć, że nasze dane kontaktowe muszą znajdować się na początku dokumentu, a nie na końcu. Umieszczamy je na końcu, po pierwsze, utrudniamy pracodawcom szybki kontakt z nami, a po drugie, często zapominamy o ich wszystkich.

Przeceniony

Zbyt duża pewność siebie jest widoczna na dużym faux pas („Myślę, że jestem odpowiedni na to stanowisko”, „Myślę, że będę najlepszy w tej pozycji”). Czasami jednak osoba nie ma zdolności do pokazania swoich mocnych stron. Zanim napiszesz życiorys, warto usiąść i znaleźć silne i złe strony siebie, ponieważ te informacje są bardzo przydatne. Jeśli tak nie jest, z pewnością zostanie zadane następujące pytanie. Co odpowiemy, jeśli zapytają nas: „Jakie są twoje mocne strony?”

Bardzo często kandydaci, którzy chcą zwiększyć swoje wartości, podają nieprawidłowe informacje. Nie zapominajmy, że w każdej chwili to, co podaliśmy, może zostać zweryfikowane, np. Firma telefoniczna, którą napisałeś w języku, który ostatnio pracował lub rozmawiał, mówi płynnie.

Należy również pamiętać, że użycie skrótu psychicznego lub użycie skróconej nazwy jest dla nas jasne, ale nie będzie jasne dla naszego potencjalnego pracodawcy. Umieszczając skrót firmy, podaj krótki opis tego, co robi firma.

Czy możesz skorzystać z pomocy przy tworzeniu CV? Następnie odwiedź stronę internetową Cvmaker.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne