Strona głównaTechnologieJak kupić taniego laptopa?

Jak kupić taniego laptopa?

Zalet używania laptopa wymieniać nie trzeba. Jest więc bardzo prawdopodobne, że prędzej czy później postanowisz, że czas dokonać takiego zakupu. Decydujesz się i co dalej? Oczywiście, budżet. To ile postanowisz wydać na nowy sprzęt jest sprawą kluczową. Jednak nie mniej, a nawet równie istotne, jest przemyślenie i ustalenie do czego będziesz używał laptopa.

A zatem, wybrałeś już co, zdecydowałeś za ile, teraz pozostaje sprawa najtrudniejsza – gdzie?

Idziemy na zakupy.

Teoretycznie nic prostszego, reklam bombardujących nas na każdym kroku nowymi, fantastycznymi ofertami nie da się zliczyć. Z telewizji i radia płyną spoty, w których statystyczna Barbara z Marianem dostrzegli zalety wspaniałych ofert jednego czy drugiego marketu elektronicznego, a ze skrzynki na listy wysypują się ulotki z „super-, hiper-, mega-” okazjami, po które tak łatwo sięgnąć. Co jeśli pomimo tych wszystkich fantastycznych promocji wymarzony sprzęt pozostaje poza zasięgiem finansowym, cóż, opcje pozostają dwie. Obniżyć wymagania i w rezultacie kupić nowy, ale słabszy sprzęt, lub zainteresować się używanym.
Tu znów nie mniej pokus i ofert co w przypadku sprzętu nowego, ale o wiele więcej pułapek.
W pierwszej kolejności większość przeszukuje znane portale ogłoszeniowe, bądź aukcyjne. Jest to niewątpliwie wygodne rozwiązanie, jednak trzeba mieć się na baczności, zwłaszcza, że zwykle ceny mocno kuszą. Ogromna większość oferowanych tam sprzętów nie posiada już gwarancji, a jeśli chodzi o stan techniczny musisz postawić na uczciwość sprzedającego.
Zatem co pozostaje? Pogodzić się z koniecznością zakupu mniej wydajnego sprzętu, czy liczyć na to, że akurat trafisz dobrze i twoja „używka” będzie wolna od wad?

Co dalej?

Na pozornie beznadziejną sytuację jest jednak rozwiązanie. Dzięki temu, że AMSO.pl specjalizuje się w sprzedaży laptopów poleasingowych, możesz kupić markowy sprzęt za korzystną cenę. Ktoś może zapytać gdzie jest różnica, skoro i tak kupuje używany sprzęt. Najprostsza odpowiedź jest taka, że używanie używaniu nierówne. Co istotne, kupujesz od profesjonalistów, którzy zajmują się tym na co dzień. Każdy sprzęt jest indywidualnie klasyfikowany pod kątem jego stanu, więc z poziomu przeglądania oferty wiesz już jakie urządzenia możesz brać pod uwagę. Ponadto laptopy poleasingowe to w ogromnej większości laptopy klasy biznesowej, używane do pracy biurowej, więc zazwyczaj są w o wiele lepszym stanie technicznym, niż laptopy użytku codziennego. Dodatkowo na każdy sprzęt jest udzielana gwarancja co samo w sobie pozostawia inne opcje daleko w tyle.

Podsumowując wybór laptopa nie jest tak łatwą sprawą jak mogłoby się wydawać, nie ma też żadnego „złotego środka”. Natomiast jeśli nie możesz pozwolić sobie na topowe modele ze sklepu komputerowego, a nie chcesz podejmować ryzyka przy kupnie sprzętu z ogłoszenia, firma AMSO są idealnym wyjściem dla znalezienia bezpiecznego kompromisu pomiędzy jakością a ceną.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne