Strona głównaUncategorizedBromelia pielęgnacja

Bromelia pielęgnacja

Bromelia jest fotofilnym kwiatem, ale bezpośrednie światło słoneczne dla egzotycznego zwierzaka jest destrukcyjne. Dlatego umieść roślinę na parapetach wschodnich lub zachodnich. Po wywierconej stronie i głęboko w mieszkaniu nie ma wystarczającej ilości światła do rozwoju. I tutaj będzie musiał zostać podświetlony fitolampą. Jeśli wyhodujesz roślinę w pobliżu okna południowego, pamiętaj, aby przyciemnić ją w południe, w przeciwnym razie delikatne liście zostaną poparzone. Aby przyciemnić, powieś tiul lub gazę nad doniczką.

Bromelia jest rośliną kochającą wodę, a tropikalne piękno wymaga regularnego podlewania. Ale nie można dopuścić do stagnacji wilgoci u nasady. Dlatego podlewaj kwiat, gdy tylko górna warstwa gleby wyschnie na głębokości dwóch palców. Jeśli hodujesz gatunki, które mają zbiornik w centrum wylotu, napełnij go wodą. Należy jednak pamiętać, że takie „podlewanie” jest odpowiednie dla roślin uprawianych w dobrym świetle. Ponadto zbiornik można napełnić w ciepłym sezonie.

Bromelia pielęgnacja jest ciągłą procedurą, więc używaj deszczu, stopu lub wody destylowanej. Jeśli nie jest to możliwe, przefiltruj i odstaw na 2-3 dni zwykłą wodę z kranu. Nie używaj metalowych przyborów do zbierania i przechowywania wody. Z tego powodu rozwój koloru jest znacznie zahamowany.

W środowisku naturalnym Bromelia kwitnie w porze deszczowej. A jeśli chcesz zobaczyć pąki zwierzaka, stwórz dla niej podobne warunki. Aby to zrobić, zainstaluj specjalny nawilżacz w pobliżu garnka. Jeśli nie jest to możliwe, umieść pojemnik z kwiatkiem na żwirowej tacy. Napełnij go wodą przez trzy czwarte, ale upewnij się, że wilgoć nie dotyka otworu drenażowego, ponieważ korzenie oddychają przez niego.

Ponadto nie zapomnij regularnie spryskiwać liści egzotycznej rośliny. Ponadto przeprowadzaj takie procedury 2-3 razy dziennie. Do rozpylania użyj rozpylonej lub deszczowej wody. Jej temperatura powinna być temperaturą pokojową. Wytrzyj liście raz w tygodniu wilgotną gąbką. I co miesiąc oczyszczaj liściasty wylot z brudu, który nieuchronnie się w nim gromadzi.

Na naszej stronie możesz znaleźć i wysłać kwiaty na podany adres. Nawet najbardziej wybredna estetyka znajdzie to, co lubi. Niezależnie od wybranego bukietu, będzie świeży, wysokiej jakości, uprawiany w przyjaznych dla środowiska warunkach i zbierany przez kompetentne kwiaciarnie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne