Strona głównaInformatykaAplikacje dla firm szyte na miarę

Aplikacje dla firm szyte na miarę

Na rynku poza uniwersalnymi rozwiązaniami IT dla biznesu mamy coraz więcej możliwości tworzenia aplikacji dedykowanych. Są to narzędzia tworzone na zamówienie przez firmy typu software house. Czy warto w nie inwestować? Wiele wskazuje na to, że tak. Odpowiednio wdrożone narzędzia dostosowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa mają sporą przewagę nad gotowymi systemami.

Kiedy kupujemy gotowy produkt, musimy go zaakceptować z jego funkcjonalnościami. Może być tak, że zawiera on niepotrzebne nam moduły, z których nie możemy zrezygnować, za to niekoniecznie odpowiada wszystkim obszarom funkcjonowania naszej firmy. Nie wiemy też, jak do sposobu pracy dyktowanego przez aplikację przystosują się nasi pracownicy. Często właśnie wdrażanie gotowych systemów wbrew pozorom generuje najwięcej wyzwań. Zamiast tego możemy zdecydować się na oprogramowanie na zamówienie, które stworzy wybrana firma programistyczna.

Jeśli chodzi o aplikacje internetowe wspierające funkcjonowanie przedsiębiorstwa, softwarehouse może zaprojektować dedykowane systemy CRM i ERP oraz aplikacje typu workflow. Firmy tworzące oprogramowanie oferują też zwykle tworzenie aplikacji mobilnych, które są coraz popularniejszym sposobem na dotarcie do klienta i zachęcenie go do korzystania z naszych usług. Kolejne pole do działania to branża e-commerce. Tutaj mamy wybór między stworzeniem platformy sprzedażowej od początku a założeniem sklepu internetowego na jednej z już istniejących platform. Poza tym firmy IT proponują wiele mniej typowych usług związanych z funkcjonowaniem biznesu w środowisku internetowym. Warto sprawdzić dostępne możliwości na przykład na stronie davinci-studio.com. Mamy tu cały przekrój usług oferowanych przez firmy programistyczne.

Pamiętajmy, że zadaniem wykonawcy jest dostosowanie produktu i jego funkcjonalności do potrzeb klienta, dlatego najważniejsze są bieżące konsultacje i komunikacja na każdym etapie trwania projektu. Aplikacja będzie stworzona w oparciu o nasze oczekiwania, przebieg procesów i sposób pracy wewnątrz firmy. Należy zadbać o maksymalne dopasowanie finalnego produktu do tych aspektów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne